Košík
logo heureka Seznam-pneu.cz je ověřeno zákazníky

DOT a země původu

Omlouváme se, ale není v našich silách ověřovat DOT, zemi původu pneu nebo zajistit, že pneu nebude starší například jednoho měsíce atd. Nelze také zajistit, že bude dodána například pneu Michelin vyrobená ve Francii a ne v Maďarsku. Na poznámky tohoto charakteru v objednávce nebereme zřetel! Prodáváme vždy nové pneu za které ručíme dobrým jménem společnosti ABA MEDIA s.r.o.

Naši dodavatelé nám garantují staří pneumatiky do dvou výjimečně tří  let. Pneumatika nově vyrobená je skladována v tmavých a suchých skladech, kde nehrozí riziko poškození pneumatiky UV zářením. Dodáváme pneumatiky s maximálním stářím do tří let, ve většině případech však s takovým rokem výroby, ve kterém je produkt objednán. DOT nemá vliv na homogennost pneumatiky nebo na její rozdílné jízdní vlastnosti. Pneumatika se začne reálně opotřebovávat až samotnou jízdou. Vliv na její opotřebení mají zejména faktory jako je UV záření, kvalita komunikace, stav podvozku vozu, nesprávné nahuštění pneu (zde je nutná pravidelná kontrola) a také styl jízdy řidiče. Záruční lhůta na zboží se nevztahuje k číslu DOT, ale k datu uvedenému na faktuře. Prodáváme pouze zboží první jakosti s plnou zárukou.


Není v našich silách zjišťovat údaje DOT, jelikož z logistických důvodů není možné zajistit odeslání konkrétních kusů konkrétnímu klientovi. Nemůžeme zákazníkovi slibovat dodání konkrétního DOT apod. 

Pokud máme v nabídce pneu se starším DOT je na to upozorněno již v názvu pneu, že se jedná o výprodej a také cena je výrazně snížena.

O problematice DOT doporučujeme přečíst například tento článek.

K problematice DOT dále přikládáme vyjádření některých renomovaných výrobců - CONTINENTAL, MICHELINGOODYEAR a NOKIAN.

Ban ny