Košík
logo heureka Seznam-pneu.cz je ověřeno zákazníky
Pneumatiky EshopZe světa pneu

Ventus září v testech

(4.4.2009)

Hankook Tire září v testech německých renomovaných časopisů

Ventus Prime (K105) – vítěz v letních testech od největšího německého časopisu „Auto Bild“

- ohodnocená jako všestranná pneumatika s dobrým poměrem ovládání na suchu i mokru

- nejlepších výsledků dosáhla v brzdění, aquaplaningu, valivém odporu a hlučnosti

  

Ventus V12 (K110) - potvrdil přesvědčující výkon vletním testu časopisu „Gute Fahrt“

- TOP výsledky v brzdění a rovnoměrně vyvážené ovládání

- Perfektní příklad Hankook Tire Kontrol Technology

- Stálé místo na pódiu vítězů testů pořádaných německými automoto časopisy

 

Technologie Hankook Tires a znamenitost jejich UHP pneumatik opět obdržely nejvyšší doporučení v porovnávacích testech v Evropě. Tentokrát největší německý auto moto magazín „Auto Bild“ (02/2009) vybral Hankook Ventus Prime jako jednoho ze tří vítězů zcelkových 12 značek. Magazín „Gute Fahrt“ (03/2009) testoval Ventus V12 a tato pneu vyšla zcelkových 11 soupeřů na čtvrtém místě s doporučením ke koupi.

 Při výběru celkově nejlepších pneumatik dbali testující časopisu Auto Bild na nejvyšší hodnoty kandidátů na schopnost “mít dobrý výkon“ při všech testujících kritérií. Ventus Prime zase jednou prokázala že je pneumatikou sdobrým výkonem na všech úrovních a důkazem je to že již na jaře 2006 byla ohodnocena tímto časopisem jako velmi doporučená.

 Ventus Prime byla schopna přesvědčit editory Auto Bildu nejen svým vynikajícím ovládáním když dojde na „lámání chleba“ ale také výkonem splňující kritéria jako je stabilita, brzdění a v komfortu. Ani ohodnocení vztahu kživotnímu prostředí nezůstalo pozadu, díky nízké hlučnosti a malému valivému odporu. Toto je jen další zpříkladů důležitosti Kontrol Technologie, vyvinutou samotným Hankook Tires.

 Ventus Prime během posledních pár let již několikrát vyhrál na mezinárodní scéně automobilového tisku. Vynikající vlastnosti a skvělé brzdění na suché i mokré vozovce tuto pneumatiky posadily na první místo vkonkurenci dalších 8 značek, v testu který uspořádal renomovaný německý auto moto magazín „Auto, motor und sport“ (07/2008). Test byl proveden na hodně žádaném rozměru 235/55 R17 W,Y s vozem MB S-Class. Spatrným rozdílem se Ventus Prime ujal vlády a to především díky svému designu a pohodlnou jizdou určenou pro „luxusnější“ segment automobilového trhu. Magazín „Auto, motor und sport“ označil Ventus Prime jako senzační a jako jediná pneumatika obdržela hodnocení: zvláště doporučené ! Ventus obdržel první místo vtěchto čtyřech kategoriích, ovládání a brzdění na mokrých površích, trakční a boční stabilitu. Komentář okomentoval Ventus jako neskutečně trakční pneumatiku která se doslova zatíná drápy do povrchu.

 Ktěmto úspěchům Ventus Prime skvěle navázala pneumatiky Ventus V12, která získala výborné ohodnocení od dalšího renomovaného magazínu Gute Fahrt, vjeho letním testu. Po skončení testu srozměrem 225/45 R17 na autě VW Golf GTI se rozhodující kritéria přiklonila kVentusu V12 za jeho excelentní brzdění (což bylo ostatně dokázáno i vdalších testech) jak na mokru tak na suchu. Ventus V12 nejen že obdržel doporučení ke koupi ale také cenu za : atraktivní design sportovní pneumatiky.

 Série Ventus opět dokázala svou výjimečnost vsegmentu UHP pneumatik, bez jediného zaváhání a bez ústupků ze své filozofie ohledně životního prostředí. Ale o tom zase příště s novinkou právě zaměřenou na živ. Prostředí snázvem „Enfren“

10000287