Košík
logo heureka Seznam-pneu.cz je ověřeno zákazníky
Pneumatiky EshopZe světa pneu

Největší pneu na světě

(21.04.2010)

 

Japonský výrobce pneumatik Bridgestone vyrobil největší pneumatiku na světě s rozměrem 59/80 R 63. Pneu byla poprvé představena na mezinárodním veletrhu Bauma 2010 pro stavební a těžební stroje, který se konal v Mnichově ve dnech 19. až 23. dubna. Hmotnost jedné pneumatiky je neuvěřitelných 5,2 tuny! Průměr pneu je 4,02 m. Tak obrovská pneu se nedá nikde v Evropě uplatnit, takže v Evropě nebude ani v prodeji. Největš pneu na světě je určena pro obrovské sklápače s hmotností 363 tun pro náročný provoz v dolech na uhlí a na měď v Americe.

 

Na mnichovském veletrhu Bauma bylo možné obdivovat největší pneumatiku na světě společně s ostatními dobře známými radiálními pneumatikami OTR pro stavební sektor.

Řada radiálních pneumatik VJT se vzorkem běhounu L3 pro všeobecné použití na kolových nakladačích, představená poprvé v roce 2005, bude koncem roku 2010 rozšířena o dva další rozměry: 17,5 R 25 a 29,5 R 25. Mezi silné stránky pneumatik VJT patří vysoká úroveň stability a jízdního komfortu. V souhrnu svých vlastností představují v porovnání s předchozí generací velké zlepšení. Díky minimálním vibracím ve vysokých rychlostech jsou pneumatiky VJT ideální volbou pro nakládací a přepravní techniku. Silné a rovné bočnice poskytují nezbytnou stabilitu pro vysokou produktivitu, zatímco chránič ramenní části minimalizuje riziko poškození.

 

Vystavena byla rovněž pneumatika VHS pro jeřáby se zcela novým rychlostním indexem F (maximální rychlost až 80 km/h místo 70 km/h) nabízená v rozměrech 385/95 R 25 a 445/95 R 25.

 

Expozici značky Bridgestone završily etablované pneumatiky VSDT s velmi hlubokým vzorkem dezénu a vynikajícími vlastnostmi pro práci na nejnáročnějších lomových stěnách, kde hlavní roli hraje trakce, a dále pneumatiky VCHS navržené speciálně pro kontejnerová manipulační zařízení a umožňující bezpečný a stabilní provoz díky celoocelové radiální kostře. V roce 2010 bude řada těchto pneumatik rozšířena o rozměry 14,00 R 24 TL a 12,00 R 24 TT/TL.

 

Pro těžké důlní provozy vyvinula společnost Bridgestone novou pneumatiku VREP v rozměru 27,00 R 49 určenou speciálně pro 100t sklápěče pohybující se ve skalnatém terénu. Jedinečná konstrukce běhounu je zárukou nízkých provozních teplot, minimalizace nerovnoměrného opotřebení, nízké úrovně vibrací a delší celkové životnosti. Pneumatiky VREP jsou vhodné na skalnatý povrch, a to jak pro vysoké rychlosti, tak i pro přepravu na krátké vzdálenosti.

 

OTR Bauma