Košík
logo heureka Seznam-pneu.cz je ověřeno zákazníky
Pneumatiky EshopZe světa pneu

CONTINENTAL vyzývá k lepší kontrole EU štítků

 Výrobce pneumatik CONTINENTAL na základě výsledků testů ADAC a testů spotřebitelského institutu Stiftung Warentest volá po výrazném zlepšení systému kontroly evropského trhu. Chybí totiž účinná kontrola dodržování právních předpisů Evropské komise ze strany členských států Evropské Unie.

 Při testu přilnavosti na mokrém povrchu v kategorii menších pneumatik v typickém rozměru 165/70R14 byla nejlepší zimní pneumatikou ContiWinterContast TS850, která má na štítku EU klasifikaci C a z rychlosti 80 km/h dokáže vůz zastavit na vzdálenost 36,2 m. Nejhoršího výsledku dosáhla pneumatika MENTOR (tuto pneu v naší nabídce ani nenajdete), rovněž s klasifikací C, která ovšem k zastavení vozu potřebovala 49,6 m.

A_ t tek

 Podle Christiana Koetze, vedoucího divize pneu pro osobní a lehké užitkové vozy ve společnosti CONTINENTAL AG pro region EMEA není tento extrémní příklad, rozdíl více než 13 metrů v rámci jedné klasifikace přilnavosti na mokrém povrchu, v pneumatikářském průmyslu prvním případem svého druhu. Je proto nejvyšší čas, aby byly z těchto alarmujících neshod vyvozeny přiměřené, ale svým způsobem odstrašující sankce. V opačném případě by byl evropský pneumatikářsný průmysl kvůli evropským zákonům v podstatné nevýhodě.

 Také v ostatních zemích a regionech existuje stále více a více předpisů. Jejich porušení se tam ovšem setkává s výraznými sankcemi, takže výrobci mají stálou motivaci hrát podle pravidel. V Evropské Unii bohužel zatím jen existuje nařízení, které ovšem není nijak kontrolováno.