Košík
logo heureka Seznam-pneu.cz je ověřeno zákazníky
Pneumatiky EshopZe světa pneu

Continental navyšuje výrobu v Púchově

Společnost Continental se i nadále řídí svojí strategií růstu. Jako další krok investičního programu divize pneumatik rozšíří roční výrobní kapacitu svého závodu na výrobu pneumatik pro nákladní vozidla a autobusy v Púchově (Slovensko).

CO_truck_tires_goods_11_en__460

Ze současných 2,6 milionu na více něž tři miliony kusů pneumatik. Společnost přitom do tohoto závodu investuje v příštích letech zhruba 100 milionu eur. I přes momentálně složitou hospodářskou situaci v Evropě očekáváme ve střednědobém horizontu výrazný růst poptávky v našem sektoru pneumatik pro užitková vozidla (vysvětlil Dr. Andreas Esser, ředitel Business Unit Commercial Vehicle Tires společnosti Continental). Na expandujících trzích ve východní Evropě , na Blízkém východě a v Africe očekáváme v nadcházejících letech další potenciál. Abychom dokázali tuto rostoucí poptávku v blízké budoucnosti uspokojit, je nezbytné dále rozšiřovat a optimalizovat naše největší výrobní zařízení v EMEA. Přesný harmonogram postupného rozšiřování kapacity a s tím souvisejících investic se bude řídit podle skutečných podmínek na trhu a z nich vyplývajích poptávky zákazníků.

V největším evropském závodě Continental na pneumatiky pro nákladní vozidla a autobusy se vedle zvyšování výrobní kapacity také ve velkém míře modernizující stroje a infrastruktura, aby byla zaručena maximální účinnost výroby. Neustále optimalizujeme naše procesy a výrobní technologie s cílem udržovat náskok před našimi konkurenty a nabízet našim zákazníkům ty nejlepší výrobky. Púchov bude navíc jako první závod vyrábět naše nové pneumatiky pro autobusy 3. generace. Díky této investici se dokážeme rychle a pružně přizpůsobit potřebám trhu (upřesnil Thierry Wipff, ředitel  výroby pneumatik pro užitková vozidlaspolečnosti Continental). Na začátku roku oznámil podnik další zamýšlenou expanzi s investicemi ve výši 95 milionů do svého závodu v Mount Vernonu (USA).