Košík
logo heureka Seznam-pneu.cz je ověřeno zákazníky
Pneumatiky EshopZe světa pneu

Bridgestone v polské Poznani

(17.04.2010)

 Japonský výrobce pneumatik Bridgestone oznámil velkolepý plán na rozšíření výroby pneu ve svém polském závodě v Poznani. V Polsku Bridgestone vyrábí osobní pneumatiky určené pro evropský trh. 

  Společnost Bridgestone se rozhodla navýšit výrobu o 5.600 osobních pneu denně a uvolnila pro to investici ve výši 105 milionů eur. Za necelé dva roky, v lednu 2012, budou slavnostně uvedeny do provozu nové výrobní linky a začne se s postupným zvyšováním výroby. Plánu bude dosaženo začátkem roku 2014. Tato velká investice přinese v Poznani práci minimálně 200 dalším lidí.

  Společnost Bridgestone chce v následujících letech posílit svou pozici na evropském trhu, proto rozšiřuje svou výrobu. Pneu z polského závodu budou především určeny pro německý trh. Ale i u nás na českém trhu se budeme stále častěji moci setkávat s pneumatikami Bridgestone pro osobní vozy, které budou vyrobeny v Polsku. V současné době je velké množství pneumatik Bridgestone prodávaných v Evropě vyráběno v Turecku.

  Pneumatiky Bridgestone se v Polsku vyrábí již od července 1998. Poznaňský závod se zaměřuje především na pneumatiky pro osobní vozy, runflatové pneu a vysocevýkonné pneumatiky. V současné době je v Poznani vyráběno 23.600 pneu Bridgestone denně. V závodě je zaměstnáno 1.300 pracovníků.

Bridgestone Poznan